Çin Kriptoları Yasakladı: Ancak Halkın eğilimi yine degişmedi

Çin kripto para birimlerini yasakladı, birçok kullanıcı, popüler altcoin kategorisi NFT’lere giriyor.

Geçen yıl, Çin hükümeti dünyadaki en yoğun baskılardan birini uygulayarak kripto para işlemlerini ve madenciliğini yasakladı. Ancak Çin hükümeti, teknoloji kendi kontrolü altında kaldığı sürece, blockchain teknolojisinin ve değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) diğer kullanımlarını takip ederek onaylıyor.

Bu altcoin kategorisi Çin’de revaçta
Bu ay, Çin devlet destekli bir blockchain şirketi olan Blockchain Services Network, Çin’deki bireylerin ve işletmelerin NFT yapmasına, satmasına ve satın almasına izin verecek altyapıyı kullanıma sunmayı planlıyor. Red Date Technology’nin CEO’su He Yifan, haberi duyurdu ve NFT’lerin kripto para birimlerine bağlı olmadıkları sürece “Çin’de yasal bir sorunu olmadığını” açıkladı. Çin’de yasaklanan Bitcoin . Ayrıca Çin’in, NFT ticaretini desteklemek ve izlemek için halka açık bir defter olarak kullanılan Ethereum gibi tüm halka açık blockchainleri engellediğini söyledi. Bunun yerine, BSN ağı, Ethereum’dan uyarlanmış blockchainleri ve Çin’deki düzenleyici gereksinimleri karşılayan dokuz diğer platformu kullanacak. Tüm kullanıcıların kimliklerini doğrulamasını sağlamak ve “yasadışı faaliyetler” meydana geldiğinde devletin müdahale etmesine izin vermek gibi bir amaç güdülüyor.
BSN ayrıca, kullanıcıların Çin dışında NFT ticareti yapmak için yaygın olarak kullanılan kripto para birimleri yerine yalnızca Çin yuanı kullanarak NFT satın almalarına izin verecek. Şimdiye kadar, Çin’in NFT endüstrisi yasal bir gri bölgede faaliyet gösteriyor gibi görünüyordu. Haziran ayında, Çinli e-ticaret devi Alibaba, Alipay mobil ödeme uygulaması aracılığıyla dakikalar içinde tükenen 16.000 NFT sanat eseri koleksiyonunu piyasaya sürdü. O zamanlar, NFT’ler ve kripto para birimleri arasındaki ayrımı çizmek konusunda dikkatliydi. Alibaba ‘ya bağlı bir blockchain yan kuruluşu olan AntChain’in bir sözcüsü, “NFT, birbirinin yerine geçemez veya bölünemez, doğası gereği Bitcoin gibi kripto para birimlerinden farklı kılar” dedi. Aralık ayında Çin hükümeti, devlete ait haber kanalı Xinhua’nın kendi NFT koleksiyonunu başlatmasıyla NFT’lerde ısınma belirtileri göstermişti.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Merkez Bankası faizi sabit tutma kararı aldı

Sevgi dolu Yaşam İcin