Tether’i tahtından etti! USD Coin (USDC), Zirveye ulaştı

Web3 segmentindeki en büyük stabilcoin olan Tether (USDT), Ethereum’daki (ETH) en büyük rakibi USD coin (USDC) tarafından tahttan indirildi.

Önde gelen zincir üstü analitik ekibi Nansen’in CEO’su ve kurucusu Alex Svanevik tarafından paylaşılan bir tweet’e göre, Circle’ın USD Coin’inin Ethereum tabanlı versiyonu, piyasa değeri olarak Tether’i geride bıraktı.

Etherscan‘a göre şu anda Ethereum’da 40.055.012.440,27955 USDC var. Tether’in ERC-20 versiyonunun piyasa değeri 39,828,710,009 . 874796 USDT’dir.

USDC flipped USDT on Ethereum pic.twitter.com/44qMU4qaEX

USDT’nin üst sınırı 78 milyar dolara, USDC’nin yükümlülükleri ise 2022’nin ilk çeyreği itibarıyla 45 milyar dolara eşit.

Binance USD (BUSD), 14 milyar dolarlık bir kapitalizasyona sahip üçüncü en büyük stabilcoin. Terra USD (UST), 10 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük merkezi olmayan (algoritmik olarak kontrol edilen) stabilcoin.

2021’de Jeremy Allaire’s Circle’ın USD Coin’i (USDC), en hızlı büyüyen stabilcoin olma durumunu pekiştirdi. 2021’e yaklaşık 4 milyar dolarlık bir büyüklük ile girdi.

En büyük stabilcoinlerin ikisi de varlıklarını ihraç etmek için farklı blok zinciri platformlarını kullanır. Ethereum’un yanı sıra Tether (USDT), Tron, Omni, Liquid, Solana, Algorand, SLP ve EOS üzerinde çalışıyor.

USD Coin (USDC), Ethereum, Solana, Tron, Binance Smart Chain ve Fantom’da alım satım için kullanılmaktadır. Solana, USDC’nin USDT’ye karşı değişmesine tanık olan ilk blok zinciri oldu.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Merkez Bankası faizi sabit tutma kararı aldı

Sevgi dolu Yaşam İcin